חווית שירות לקוחות אופטימלית עם זנדסק

Zendesk הינו פתרון רב ערוצי מהיר ויעיל במתן שירות הכולל בין היתר ניהול תקשורת רב-ערוצית עם לקוחות דרך רשתות חברתיות, אתר האינטרנט של הארגון , צ'אט, טלפוניה, הודעות SMS, פורטל לקוחות Self-Service, ניהול ידע ועוד...

ליצירת קשרמוצרים

חווית שירות לקוחות אופטימלית עם זנדסק

המוצר הינו מוצר מוביל בתחום ומיועד לארגונים אשר שמים דגש על שירות לקוחות יעיל ואפקטיבי. Zendesk הוא פתרון רב ערוצי מהיר ויעיל במתן שירות (כולל ניהול קריאות Tickets) הכולל בין היתר ניהול תקשורת רב-ערוצית עם לקוחות דרך רשתות חברתיות, אתר האינטרנט של הארגון , צ'אט, חיבור למרכזיה, ניהול ידע מתקדם ומאפשר ללקוחות גישה בשירות עצמי.

חברת Zendesk קיימת משנת 2007 כמערכת מובילה מסוגה בענן לניהול מערכי שירות ותמיכה עבור ארגונים עיסקיים. Zendesk נמצאת בשימוש של כ 125,000 לקוחות, ופרוסה בכ 160 מדינות ברחבי העולם. המערכת תומכת במעל 40 שפות כולל עברית.


חברת ServiceWise חתמה בשנת 2018 על הסכם שיתוף פעולה עם Zendesk ומוכרת רישיונות למערכת Zendesk וכן עוסקת בהטמעה של המערכת בארגון בהצלחה רבה.

תקשורת ישירה מול הלקוח באמצעות ה mobile, web והודעות

ניהול ידע מתקדם לשיפור מערך השירות ויכולת שירות עצמי

ניהול אחוד, יעיל ופשוט למעקב, תיעדוף ופתרון קריאות השירות

תובנות ואנליזות לניתוח ומדידה של מערך השירות וחווית הלקוח

ניהול מסע לקוח 1:1 ורב ערוצי

ניהול מרכזייה (call center) מובנה באופן טבעי לניהול קריאות השירות


ליצירת קשר

ע"י סימון התיבה, אני מביע את הסכמתי שחברת ServiceWise תשמור נתונים אודותיי ותוכל ליצור עימי קשר בעתיד בנוגע למידע ותוכן מקצועי רלוונטי.